Acıbadem Üniversitesi Proficiency İngilizce Hazırlık Atlama Geçme Kursu


Acıbadem Üniversitesi Proficiency Kursu

Üniversite'de İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı (Yeterlilik Sınavı) olarakta bilinen bu sınav her üniversitenin kendi ihtiyaçları doğrultusunda kendi bünyelerinde hazırladıkları yabancı dil seviye tespit sınavıdır.

Acıbadem Üniversitesi Proficiency Kursu, TOEFL gibi standardize edilmiş bir sınav değil; aksine, kurumsal bir sınav olduğundan her üniversite kendine göre bir yeterlik ister. İTÜ Yeterlik sınavına hazırlanmak Boğaziçi'nin sınavına hazırlanmakla eş değildir ya da YTÜ' ye hazırlandığınız tekniklerle İTÜ'ye hazırlanamazsınız. Yani, her üniversitenin sınavının ayrı bir sistematiği vardır.

O nedenle bu tarz sınavlara hazırlanırken birebir özel ders almak çok daha sağlıklı olacaktır.

Bu sayede hem sınav farklılıklarından hemde gruptaki öğrenciler arasındaki ingilizce seviye farklılıklarından etkilenmemiş olacaksınız.

PROFICIENCY Sınavının Formatı Nedir?

Acıbadem Üniversitesi Proficiency sınavının belli bir formatı yoktur. Her üniversite kendi ihtiyaçları doğrultusunda sınavlar hazırlar. Kimi sınavlar çoğunluk olarak çoktan seçmeli sorulardan oluşurken, kimi sınavlar dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri üzerinde yoğunlaşır. Her üniversitenin kendine özel bir proficiency sınavı vardır.

PROFICIENCY Sınavı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Proficiency sınavı için özel bir başvuru yapılmaz. Üniversiteler her öğretim yılı başında yeni gelen öğrencilerinin İngilizce seviyelerini ölçmek için bu sınavı uygularlar.

PROFICIENCY Sınavının İçeriği Nedir?

Yeterlilik sınavı üniversiteden üniversiteye göre değişmektedir.

Kursumuzda ilgili üniversitenin sınavlarına göre ayrı ayrı özel programlar ayarlanmaktadır.

Bu uygulamayı üniversiteler arası sınav farklılığından kaynaklanan sıkıntıları çözmek için yapmaktayız.

O nedenle grup eğitminden çok birebir özel ders ile sizleri sınavlarınıza hazırlamaktayız.

Bunun dışında seviye farklılıklarını dikkate alarak oluşturduğumuz maksimum 3 kişilik sınıflarımızda mevcuttur.

PROFICIENCY Sınavının Amacı Nedir?

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin, kazandıkları üniversite tarafından düzenlenen, yeterlilik (muafiyet / proficiency ) sınavını geçerek, hazırlık okumadan, doğrudan kendi bölümlerinde başlamalarını sağlamak, hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin ise olaki üniversite tarafından yapılan sınavda başarısız olmuşlar ise onların hazırlık sınıfını atlayarak kendi bölümlerinden başlamalarını sağlamak.

PROFICIENCY Sınavları Ne Zaman Başlar?

Proficiency kursu hazırlık atlama ve yüksek lisansa kabul için yoğun bir program olarak yaz döneminde başlar ve üniversitelerin proficiency sınavı tarihine kadar devam eder.

Genelde haziran ile eylül arasında yapılmaktadır.

Acıbadem Üniversitesi Proficiency Sınavı

Proficiency sınavı üniversitelere yeni gelen öğrencilerin İngilizce seviyesinin bölümlerde okuyabilmek için yeterli olup olmadığını ölçen sınavdır. Her üniversitenin sınavda istediği İngilizce seviyesi farklıdır.

Tüm üniversitelerde TOEFL geçerlidir.Genelde 79-80 puan yeterli olmakla birlikte bazı üniversitelerde TOEFL'dan alınması gereken not farklı olabilir.

PROFICIENCY Sınavlarına Hazırlık Kursları Ne kadar Sürer??

Hazırlık programlarımızın süresi 1-2 arasında değişmektedir.

PROFICIENCY Sınavı Nedir?

Proficiency Sınavı, üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerin, kazandıkları üniversite tarafından düzenlenen, yeterlilik (muafiyet / proficiency) sınavını geçerek, hazırlık okumadan doğrudan fakülteden yani birinci sınıftan başlamalarını sağlamak ve hazırlık okuyup, sene sonunda yapılan sınavda başarısız olan öğrencilerin de fakülteye geçmeleri için girmek zorunda oldukları İngilizce Yeterlilik Sınavı'dır.

Acıbadem Üniversitesi  Proficiency Kursu (Hazırlık Atlama Kursu) Ders Programımız ;

Proficiency kurslarımız (Hazırlık Atlama Kursu), Temmuz ayından itibaren başlamakta olup üniversitelerin Proficiency Sınavı tarihlerine kadar devam etmektedir. Programlarımız kişiye özel olduğu için, öğrenciler istediği zaman kursa başlama hakkına sahip olmakla birlikte girecekleri sınavdan en az 2 ay önce bu eğitimlere başlamaları kesinlikle tavsiye edilir.

Ayrıca öğrenciler istedikleri gün ve saatlerde ders alma imkanına sahiptirler.

Kurs süresince gerekli tüm metaryaller kursumuz tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

Dersler sizin istediğiniz gün ve saatlere göre ayarlanabilmektedir.

Özel derslerde ders süresi  55 dakikadır.

Eğitmenlerimiz sınav sistemlerinde uzman ve en az 5 yıllık deneyimi olan eğitmenlerdir.